ابرو و تاریخچه مد آن

ابرو یکی از اجزای مهم در صورت افراد می باشد که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی افراد ایفا می کند. در زمان های گذشته ابروهای نازک و کوتاه بسیار مد بوده است و همه خانم ها سعی می کردند که ابرو های خود را نازک و به سمت بالا بکشند اما با گذشت زمان و تغییر سلیقه بانوان ، امروز میل بیشتر افراد به سمت ابروهای پهن و ضخیم است. ابرو های شما هر چقدر که پهن تر و ضخیم تر باشد مدل دخترانه تری دارد و سن شما را کمتر نشان خواهد داد و بر عکس ابروهای نازک و کوتاه معمولا سن خانم ها را بیشتر نشان می دهند بنابراین اگر مایل هستید که جوانتر به نظر بیایید سعی کنید ابروهای خود را زیاد نازک نکنید و بگذارید به حالت طبیعی خود باقی بماند حتی با یک مداد ابرو از برندی خوب می توانید ابروهایتان را ضخیم تر آرایش کنید. با این حال بسیاری از خانم ها ابرو های نازک و کم پشتی دارند و از این موضوع رنج می برند، و یا بسیاری از خانم ها هستند که در طول عمر خود دچار ریزش ابرو می شوند و ابرو های خود را از دست می دهند که این موضوع بسیار ناراحت کننده است ما در این مقاله سعی می کنیم علت و انواع ریزش ابرو را بگوییم تا در جلوگیری و پیشگیری از آن اقدام نمایید.

دلایل ریزش ابرو

باید بدانید که بیماری های مختلفی از جمله عفونت ها و کمبود برخی از مواد آهنی و یا تغییرات هورمونی در بدن و همچنین اختلالات تیروئیدی همه و همه ممکن است سبب ریزش ابرو شما شود، و همچنین کمبود ویتامین E و تغذیه نامناسب و کمبود آب بدن و ویتامین های B نیز می توانند باعث ریزش ابرو شما بشود، مصرف لوازم آرایشی بی کیفیت نیز باعث ریزش ابروها خواهد شد.

برای اینکه از ریزش ابرو خود جلوگیری کنید سعی کنید که در طول روز از مواد مغذی همچون تخم مرغ، بادام زمینی، فندق و انبه که سرشار از آنتی اکسیدان هستند و به جذب ویتامین E کمک می کنند، استفاده کنید و همچنین با استفاده از برخی داروهای پزشکی نیز می توانند باعث ریزش ابرو های شما شود و همچنین بسیاری از مادران در دوران بارداری و یا شیر دهی نیز ممکن است دچار ریزش ابرو شود که همه و همه به دلیل کمبود مواد مغذی بدن می باشد، بسیاری از افراد نیز به دلیل بیماری های خاصی که در آن ها ایجاد شده است ممکن است دچار ریزش ابرو و موهای خود بشوند.

زیبایی ابرو با مداد ابرو

امروزه راه های بسیار زیادی برای اینکه شما بتوانید ابروهای خود را زیبا و یا آن ها را پهن تر نشان دهید وجود دارد. یکی از این روش ها که امروزه بسیار مرسوم شده است استفاده از کاشت ابرو هاشور ابرو و یا تاتو ابرو می باشد که هر یک از این روش ها مخاطبان خاص خود را دارد 

تاتو ابرو

به این صورت است که با استفاده از جوهر و یک سوزن سعی می کنند جوهر را به زیر پوست شما تزریق کنند و مدل ابروی دلخواه شما را ایجاد نماید که این روش علاوه بر پر هزینه بودن بسیار نیز دردناک می باشد و به همین دلیل بسیاری از بانوان از انجام این کار امتناع می کنند 

هاشور ابرو

هاشور ابرو با استفاده از خطوط نازک و ضخیم ای که در قسمت های خالی ابرو های شما ایجاد می کنند باعث می شوند که ابروی شما پر تر و ضخیم تر به نطر بیاید، گر چه تاتو و هاشور ابرو به طور دائمی هستند و این یک مزیت برای این دو روش محسوب می شود اما در کنار آن معایبی نیز دارند که باعث شده بسیاری از خانم ها از این روش ها می توان به مصنوعی بودن ظاهر ابرو و استفاده از رنگ های شیمیایی و همچنین محدود بودن مدل های ابرو درد و خطرات ناشی از انجام آن اشاره کرد. 

به جای این روش ها می توان از یک مداد ابرو مارک خوب استفاده نمود.


همچنین لازم است که یاداور شویم ابرویی که تاتو و یا هاشور شده باشد به هیچ وجه آن را نمی توان پاک کرد و به شکل روز اول آن برگرداند و اگر پس از مدتی از مدل ابروی خود خسته شدید برای تغیر مدل ابرو خود دچار زحمت زیادی خواهید شد.

کاشت ابرو طبیعی

یکی دیگر از راه های ترمیم و زیباتر کردن ابرو های شما می باشد که البته اصول و قواعد خاص خود را دارد و باید این کار را به دست متخصص کاشت ابرو سپرد.

ولی به طور کلی اگر بخواهیم کاشت ابرو را توصیف کنیم باید بگوییم به این شکل انجام می شود که متخصصان زیبایی موهای کنار گوش و یا امتداد گوش را برداشت می کنند و به علت نازکی موهای این قسمت شباهت بیشتری با موهای ابرو دارد و همان موهای نازک کنار گوش را در قسمت ابروی فرد می کارند و بعد از گذشت حدود 9 ماه پس از کاشت ابرو، فرد به صورت خودکار رشد می کند.

یکی از آسان ترین و پر کاربرد ترین روش ها که همه خانم ها می توانند از آن به راحتی استفاده کنند و مدل ابروی خود را تغییر دهند استفاده از یک مداد ابرو مارک خوب و مناسب می باشد. برای این کار کافیست یک مداد ابرو با کیفیت را از فروشگاه معتبر (اینترنتی یا حضوری) تهیه کنید که از مواد مرغوب و طبیعی ساخته شده باشد و طبق استانداردهای روز به بازار عرضه شده باشد.

توجه به رنگ انتخابی مداد ابرو

بعد از تهیه یک مداد ابرو با کیفیت خوب مثل مداد ابرو لچیک، بل، کویین، گلدن رز، فلورمار و... حتما به رنگ آن نیز توجه کنید چرا که رنگ ابرو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره افراد ایفا می کند و هر چه رنگ مناسب تر با پوست شما باشد هماهنگی چهره شما بیشتر خواهد شد. 

بسیاری از خانم ها رنگ ابرو خود را با رنگ مو خود ست و هماهنگ می کنند؛ معمولا افراد خبره تر در زمینه آرایشگری توصیه می کنند که ابرو خود را چند درجه تیره تر و یا روشن تر از موهای خود کنیم تا با این روش ابرو بیشتر به چشم بیاید و زیبایی آن دوچندان شود.